Az érzelmi intelligencia arról szól, hogy mennyire ismerjük fel a bennünk és a másokban zajló történéseket, folyamatokat, mennyire látjuk meg a pozitív lehetőségeket, milyen mértékű a tudatosságunk és mennyire megfelelő, előrevivő módon reagálunk a különböző helyzetekben, helyzetekre. Főbb kulcsszavai: az önismeret, éntudatosság, érzelem kezelés, optimizmus, önmenedzselés, önbizalom, empátia, együttérzés, helyzetfelismerés, kapcsolatépítés és ápolás.
Az érzelmi intelligencia egy összetett készség, amely két nagy, ezen belül pedig 2-2 kisebb kategóriára osztható.
Ezek a következők:
Személyes kompetencia | Társas kompetencia |
|
Tudatosság | Éntudatosság | Társas tudatosság |
Menedzselés | Önmenedzselés | Kapcsolatmenedzselés |
Az „éntudatosság” fogalom takarja mindazokat a belső folyamatokat amelyek az érzések azonosításával: felismerésével, megnevezésével, intenzitásának felmérésével kapcsolatosak.
Az „önmenedzselés” az érzések kezeléséről szól: ide tartozik az indulatok ellenőrzése, az érzések és a tényleges cselekedetek közötti különbségtétel, a stresszcsökkentés, a vágyteljesítés késleltetése.
A „társas tudatosság” kategória alatt értjük a másokra való odafigyelés képességét, mások megértését, adott helyzetek érzelmi vonulatainak felismerését.
A „kapcsolatmenedzselés” során a kapcsolat kialakítás és megtartás, a helyzetek megfelelő irányba terelése a központi kérdés, mit és hogyan teszünk, saját és mások felismert érzéseinek tudatában.
A fenti kategóriák között meghatározott hierarchia áll fenn, egymásra épülnek. Az éntudatosság jelenti az alapot.
A tréningünkön résztvevőink visszacsatolást kaphatnak saját érzelmi intelligencia szintjükkel kapcsolatosan, valamint hatékony gyakorlatokkal fejlesztjük az egyes készségeket.
Az EQ fejlesztése legeredményesebben külső segítség, visszajelző személy bevonásával valósulhat meg, ezért a tréningen páros és kiscsoportos gyakorlatokkal is dolgozunk.
Tematika:
- Az érzelmekről és az érzelmi intelligenciáról általában (fogalmak, kategorizálás)
- Miért fontosabb a sikerességben az EQ mint az IQ?
- Rövid önfelmérő teszt
- Az éntudatosság részei – interaktív előadás, majd beszélgetés
- Éntudatosságot fejlesztő gyakorlatok – önmegfigyelés, érzelmek azonosítása, belső folyamatok felismerése
- Az önmenedzselés elemei – interaktív előadás, majd beszélgetés
- Önmenedzselést fejlesztő gyakorlatok – önkontroll, az időnyomás érzésének kikapcsolása, helyzetértékelés, utólagos kiértékelés
- A társas tudatosság részei – interaktív előadás, majd beszélgetés
- Társas tudatosságot fejlesztő gyakorlatok – aktív, teljes figyelem, az ítélkezés kikapcsolása, empátia, helyzetfelismerés, kiértékelés
- A kapcsolatmenedzselés elemei – interaktív előadás, majd beszélgetés
- Kapcsolatmenedzselést fejlesztő gyakorlatok – kapcsolódás másokhoz, kapcsolat javítás, problémás helyzet kézben tartása
- A kategóriák egymásra épülése, a továbbfejlődés lehetőségei, tippek az önfejlesztéshez
Kinek ajánlott a tréningen részt venni?
Olyan személynek…
- akinek gondja van érzelmei azonosításával, tudatos kezelésével, de nem szorul klinikai kezelésre (elhamarkodott vagy agresszív, illetve a helyzetekhez nem megfelelő, nem előrevivő reakciók esetén)
- aki fejlődni szeretne környezete (partner, rokonok, barátok, munkatársak, ügyfelek, stb.) érzelmeinek felismerésében és az előállt helyzetek tudatos alakításában, kapcsolatok építésében, megőrzésében, jobbá tételében.
A tréning a MOST Közösség alapelveivel is összhangban van, hiszen központi szerepet kap a megközelítésben a jelenlét, a mindenkori pillanat megélése, az egymáshoz szeretettel kapcsolódás, az egység, a harmónia.
A tréninget a készségfejlesztő jellege miatt kiscsoportnak (max. 8 fő) rendezzük.
Kedves résztvevőink számára ingyenesen biztosítunk aprósüteményt, teát, kávét, üdítőt és ásványvizet.
Kedvezményes tréning díj MOST Közösség tagoknak: 12 000 Ft. Csatlakozás (a tagság jelenleg ingyenes!)
(Kérjük szépen az áfás számla igényt előre jelezni.)
Youtube csatornánk Facebook oldalunk
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.